У конструкторі форм, на форму можна поміщати різні елементи управління. Всі елементи знаходяться на Панелі елементів.
Більшість елементів відноситься до класу System.Windows.Forms.Control і мають багато спільних властивостей.
Початкову інформацію для програми можна отримати з полів введення, списку, перемикачів і радіо кнопок.
Результат можна вивести в поля виведення, поля редагування або в спеціальне вікно повідомлення.
Для елементів форми можна написати обробники подій (наприклад, виконати обчислення при натисканні на кнопку).
Для виведення Панелі елементів на екран виконаємо команду: Вид, Панель елементів. Щоб ця панель не закривала форму натиснути
Елементи управління - це компоненти, що забезпечують взаємодію між користувачем і програмою.
П'ятниця Visual Studio.NET надає велику кількість елементів, які можна згрупувати за кількома функціональних групах.
Елементи управління Button (кнопка), LinkLabel (гіперпосилання), ToolStrip (панелі інструментів) реагують на натискання кнопки миші і негайно запускають будь-яку дію. Найбільш поширена група елементів.
Більшість додатків надають можливість користувачеві вводити текст і, в свою чергу, виводять різну інформацію у вигляді текстових записів. Елементи TextBox (текстове поле), RichTextBox (поле з форматуванням) приймають текст, а елементи Label (напис), StatusStrip (рядок статусу) виводять її.
Додаток може містити кілька варіантів виконання дії або завдання.
Елементи управління цієї групи надають можливість вибору користувачеві. Це одна із самих великих груп елементів, в яку входять ComboBox (поле і список), ListBox (список), ListView, TreeView, NumericUpDown (числове значення) і багато інших.
Елементи цієї групи, розташовані на формі, служать підкладкою кнопок, текстових полів, списками - тому вони і називаються контейнерами. Елементи Panel, GroupBox, TabControl, крім усього іншого, поділяють можливості додатки на логічні групи, забезпечуючи зручність роботи.
Навіть найпростіше додаток Windows містить графіку - іконки, заставку, вбудовані зображення. Для розміщення і відображення їх на формі використовуються елементи для роботи з графікою - Image List, Picture Box.
Виконуючи різні операції з документом - відкриття, збереження, друк, попередній перегляд, - ми стикаємося з відповідними діалоговими вікнами. Розробникам .NET не доводиться займатися створенням вікон стандартних процедур: елементи OpenFileDialog, SaveFile Dialog, ColorDialog, PrintDialog містять вже готові операції.
В будь-якому додатку повинно бути присутнім меню, що містить в собі доступ до всіх можливостей і установки для програми. Елементи MenuStrip, ContextMenuStrip представляють собою готові форми для внесення заголовків і пунктів меню.
Для перенесення стандартного елемента на форму, потрібно його перетягнути з панелі елементів і розташувати в потрібному місці форми.
Вид елемента і його розташування визначається значенням його властивостей.
Є загальні властивості, а є властивості характерні тільки для даного елемента.
Властивості є і у самої форми.
Для виведення панелі властивостей потрібно виділити елемент і виконати команду: Вид, Вікно властивостей.
Для закріплення вікна властивостей елемента вибрати
Зліва властивість, праворуч замовчувана значення.